EEV107M6R3S9DAA
MFR.Part #
EEV107M6R3S9DAA
JLCPCB Part #
C2164861
Package
SMD,D5xL5.65mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 160mA@100kHz 1Ω@100kHz 2000hrs@105℃ 5.65mm 5mm 6.3V ±20% SMD,D5xL5.65mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS