RUK1608JR016CS
MFR.Part #
RUK1608JR016CS
JLCPCB Part #
C4347804
Description
-55℃~+155℃ 16mΩ 500mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS