Z8F041AHH020EG2156
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F041AHH020EG2156
JLCPCB Part #
C2640888
Package
SSOP-20-208mil
Description
-40℃~+105℃ 128Byte 17 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 4KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SSOP-20-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS