SMCJ40CA/TR7
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SMCJ40CA/TR7
JLCPCB Part #
C7363831
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 23.3A@10/1000us 40V 44.4V 64.5V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS