P0805E2001WBT
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
P0805E2001WBT
JLCPCB Part #
C4220758
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 200mW 2kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount