54LS02LMQB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
54LS02LMQB
JLCPCB Part #
C4471600
Package
LCCC-20(8.9x8.9)
Description
-55℃~+125℃ 18ns@5V,50pF 2V 4 4.5V~5.5V 400uA 4mA 5.4mA 54LS Series 700mV NOR Gate LCCC-20(8.9x8.9) Logic Gates ROHS