SK6013BS5-12
MFR.Part #
SK6013BS5-12
JLCPCB Part #
C2682742
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V 20uVrms 300mA 35uA 6.5V 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS