SK4556D8-42
Extended
Manufacturer
Suntek
MFR.Part #
SK4556D8-42
JLCPCB Part #
C21713716
Package
DFN-8L(2x2)
Description
-40℃~+85℃ 1 1A 3.75V~28V 4.2V 4uA Charging IC Lithium Battery Support DFN-8L(2x2) Battery Management ROHS