SUL60005S5-28
MFR.Part #
SUL60005S5-28
JLCPCB Part #
C5120342
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10uVrms 2.8V 5.5V 500mA 85dB@(1kHz) 85uA Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start、Enable、Short Circuit Protection SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS