63SEV470M16X21.5
MFR.Part #
63SEV470M16X21.5
JLCPCB Part #
C2163933
Package
SMD,D16xL21.5mm
Description
-40℃~+85℃ 16mm 2000hrs@85℃ 21.5mm 470uF 63V 850mA@120Hz ±20% SMD,D16xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS