RT9193-27GB
Extended
Manufacturer
Richtek Tech
MFR.Part #
RT9193-27GB
JLCPCB Part #
C425794
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uVrms 130uA 2.7V 300mA 300mV@(300mA) 5.5V 70dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS