MMBZ27VALFHT116
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
MMBZ27VALFHT116
JLCPCB Part #
C1974077
Package
SOT-23
Description
1A@10/1000us 22V 27V 40V 40W@10/1000us 42pF 5nA IEC 61000-4-2 TVS SOT-23 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS