X9C103PZ
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
X9C103PZ
JLCPCB Part #
C1520926
Package
PDIP-8
Description
0℃~+70℃ 1 100 10kΩ 4.5V~5.5V 750uA EEPROM Linear U/D ±20% ±300ppm/℃ PDIP-8 Digital Potentiometers ROHS