EEU-FK1A272L
MFR.Part #
EEU-FK1A272L
JLCPCB Part #
C1587767
Package
Plugin,D10xL30mm
Description
-55℃~+105℃ 1.712A@120Hz 10V 10mm 25mΩ 2700uF 30mm 4000hrs@105℃ 5mm ±20% 插件,D10xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS