UUG2E330MNQ1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUG2E330MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2166459
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 250V 33uF 340mA@120Hz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS