UUG1J471MNQ1MS
MFR.Part #
UUG1J471MNQ1MS
JLCPCB Part #
C1845423
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 470uF 63V 850mA@120Hz ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS