UUA0J331MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUA0J331MNL1GS
JLCPCB Part #
C1984856
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 290mA@120Hz 330uF 5000hrs@105℃ 6.3V ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS