UPM1K271MHD6TN
MFR.Part #
UPM1K271MHD6TN
JLCPCB Part #
C5111772
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 16mm 20mm 270uF 5000hrs@105℃ 7.5mm 80V 920mA@120Hz ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS