UFG1C101MPM
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UFG1C101MPM
JLCPCB Part #
C1668203
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 100uF 11.5mm 128mA@120Hz 16V 3.5mm 8mm ±20% 插件,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS