PCX1H220MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCX1H220MCL1GS
JLCPCB Part #
C2161980
Package
SMD,D10xL8mm
Description
-55℃~+125℃ 1.4A@100kHz 10mm 22uF 3000hrs@125℃ 50V 56mΩ@100kHz 8mm Polymer ±20% SMD,D10xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS