RMC1/2K1501FTE
MFR.Part #
RMC1/2K1501FTE
JLCPCB Part #
C20093880
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS