SGL2-40-3G
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
SGL2-40-3G
JLCPCB Part #
C3757172
Package
DO-213AA
Description
-50℃~+150℃ 1 Independent 2A 40A 40V 40uA@40V 530mV@2A DO-213AA Schottky Diodes ROHS