SM8S17CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SM8S17CA-Q
JLCPCB Part #
C1983542
Package
DO-218
Description
10uA 17V 20.9V 239A 27.6V 6.6kW Bidirectional TVS DO-218 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS