BZT52B15JS-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
BZT52B15JS-TP
JLCPCB Part #
C914284
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@10.5V 14.7V~15.3V 15V 200mW 200Ω 30Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS