BZT52C16T-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
BZT52C16T-TP
JLCPCB Part #
C6522647
Package
SOD-523
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100mW 100nA@11.2V 16V 40Ω ±5% SOD-523 Zener Diodes ROHS