EMVE350ARA4R7MD55G
MFR.Part #
EMVE350ARA4R7MD55G
JLCPCB Part #
C6614028
Package
SMD,D4xL5.2mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16mA@120Hz 35V 4.7uF 4mm 5.2mm ±20% SMD,D4xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS