SMB20J26A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMB20J26A-TP
JLCPCB Part #
C6489085
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 26V 28.9V 2kW@10/1000us 42.1V 47.51A@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS