SMBJ440CA-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMBJ440CA-TP
JLCPCB Part #
C19994948
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 440V 543V 600W@10/1000us 713V 900mA@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS