EMHB250ARA112MKG5S
MFR.Part #
EMHB250ARA112MKG5S
JLCPCB Part #
C6240213
Package
SMD,D12.5xL16mm
Description
-40℃~+125℃ 1100uF 12.5mm 1500hrs@125℃ 16mm 25V 56mΩ@100kHz 882mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS