E37F501HPN152MCB7U
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
E37F501HPN152MCB7U
JLCPCB Part #
C3813805
Package
Bolt,D50.8xL118mm
Description
-40℃~+85℃ 118mm 1500uF 22.2mm 50.8mm 5000hrs@85℃ 500V 63mΩ@120Hz 7.2A@120Hz ±20% Bolt,D50.8xL118mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS