EMLA250ARA101MF80G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMLA250ARA101MF80G
JLCPCB Part #
C2972706
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 25V 3000hrs@105℃ 92mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS