CGS252T250V5L
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
CGS252T250V5L
JLCPCB Part #
C2622678
Package
Bolt,D50.8xL142.88mm
Description
-10%~+50% -40℃~+85℃ 142.88mm 2000hrs@85℃ 2500uF 250V 41mΩ@120Hz 50.8mm 7.8A@120Hz 螺栓,D50.8xL142.88mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS