CGR742U040R5C
MFR.Part #
CGR742U040R5C
JLCPCB Part #
C2622432
Package
Bolt,D34.93xL130.18mm
Description
-10%~+75% -40℃~+105℃ 10mΩ@120Hz 12.3A@120Hz 130.18mm 2000hrs@105℃ 34.93mm 40V 7400uF 螺栓,D34.93xL130.18mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS