AFK478M16R44T-F
MFR.Part #
AFK478M16R44T-F
JLCPCB Part #
C2442876
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.545A@120Hz 16V 33mΩ 4700uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS