EMVY100GDA472MMN0S
MFR.Part #
EMVY100GDA472MMN0S
JLCPCB Part #
C2166833
Package
SMD,D18xL21.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.75A@100kHz 10V 18mm 21.5mm 4700uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D18xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS