EMVE350ADA221MJA0G
MFR.Part #
EMVE350ADA221MJA0G
JLCPCB Part #
C1984797
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 10mm 2000hrs@105℃ 220uF 35V 375mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS