EMVH161ARA100MKE0S
MFR.Part #
EMVH161ARA100MKE0S
JLCPCB Part #
C2166567
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-40℃~+125℃ 10uF 12.5mm 13.5mm 160V 180mA@100kHz 2000hrs@125℃ ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS