MAX8510EXK45+T
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX8510EXK45+T
JLCPCB Part #
C143603
Package
SC70-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 11uVrms 120mA 120mV@(120mA) 4.5V 40uA 6V 78dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection Positive SC70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS