NCP136AFCRC040T2G
MFR.Part #
NCP136AFCRC040T2G
JLCPCB Part #
C895642
Package
WLCSP-6(0.8x1.4)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 400mV 40mV@(700mA) 40uVrms 5.5V 700mA 70uA 80dB@(1kHz) Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable WLCSP-6(0.8x1.4) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS