FDB28N30TM
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FDB28N30TM
JLCPCB Part #
C241751
Package
D2PAK
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 129mΩ@10V 2.25nF 250W 28A 300V 405pF 50nC@10V 50pF 5V N-Channel D2PAK MOSFETs ROHS