LD501PCSOT-12
Extended
Manufacturer
analogysemi
MFR.Part #
LD501PCSOT-12
JLCPCB Part #
C5349833
Package
SOT23-5
Description
-40℃~+125℃ 1.2V 12uA 15.5uVrms 150mV 250mA 5.5V 70dB SOT23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS