Z8F0411HH020SG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F0411HH020SG
JLCPCB Part #
C2640492
Package
SSOP-20-208mil
Description
0℃~+70℃ 11 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 4KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SSOP-20-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS