SR0805JR-7W36KL
MFR.Part #
SR0805JR-7W36KL
JLCPCB Part #
C6681345
Description
-55℃~+155℃ 250mW 36kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS