RT0805WRC07187RL
MFR.Part #
RT0805WRC07187RL
JLCPCB Part #
C1726029
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 187Ω Thin Film Resistor ±0.05% ±15ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS