RT0805FRD0748R7L
MFR.Part #
RT0805FRD0748R7L
JLCPCB Part #
C2103583
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 48.7Ω Thin Film Resistor ±1% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS