RT0805CRD0766R5L
MFR.Part #
RT0805CRD0766R5L
JLCPCB Part #
C2142481
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 66.5Ω Thin Film Resistor ±0.25% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS