RT0603CRB07160RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0603CRB07160RL
JLCPCB Part #
C862334
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 160Ω Thin Film Resistor ±0.25% ±10ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS