RC0805DR-0716R2L
MFR.Part #
RC0805DR-0716R2L
JLCPCB Part #
C4182802
Description
-55℃~+155℃ 125mW 16.2Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS