RT0603WRB078R87L
MFR.Part #
RT0603WRB078R87L
JLCPCB Part #
C4166987
Description
-55℃~+155℃ 100mW 8.87Ω Thin Film Resistor ±0.05% ±10ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS