RC0201JR-076R2P
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0201JR-076R2P
JLCPCB Part #
C7334309
Package
0201
Description
-100ppm/℃~+350ppm/℃ -55℃~+125℃ 50mW 6.2Ω Thick Film Resistor ±5% 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS